Barok udomowiony – Glamour!

  /   bymaria  / Categories :  Meble do Salonu, Nowoczesne meble salon, Wnętrze z charakterem
Lampy Design

Zapisz się na nasz newsletter


Lampy DesignBarokowy glamour to jeden z najbardziej kobiecych stylów aranżacji wnętrz. Główną zaletą są nie tylko względy estetyczne, ale również ogromna wygoda. Wystarczy obejrzeć propozycje łóżek sypialnianych, sof i foteli oferowane przez salony meblowe. Warto poszukać inspiracji na stronach internetowych salonów meblowych, gdzie są publikowane bardzo interesujące propozycje przygotowane przez osoby, które mają ogromne doświadczenie w urządzaniu wnętrz.

Główne cechy charakterystyczne barokowego glamouru to przepych i bogactwo zdobień. Styl barokowy ukształtował się w XVII w. we Włoszech. Włoska architektura była źródłem inspiracji dla architektów z różnych zakątków Europy, dlatego barok w stosunkowo krótkim czasie stał się dominującym stylem w architekturze i wystroju wnętrz.

Gama kolorystyczna charakteryzuje się takimi kolorami jak złoto, biel, czerń i purpurę. Dopiero w XVIII w. architekci włoscy i francuscy zrezygnowali z barokowego stylu na rzecz prostoty i harmonii klasycyzmu. Jednak ostatnimi czasy zainteresowanie nim znacznie wzrosło. Barok – przetworzony na dzisiejsze oczekiwania – zawitał ponownie bogactwem form i… przystosowaniem do współczesnych wnętrz. Stał się nowym trendem Glamour. Z uwagi na ilość zdobień charakterystyczną dla mebli w tym stylu, bardzo dobrze prezentują się w przestronnych wnętrzach. Salony meblowe proponują fotele, stoliki oraz żyrandole praktycznie wszystko w tym bogato zdobionym stylu.

Oglądając oferty salonów można dostrzec bogactwo i przepych form, zwłaszcza wśród foteli. Bogato zdobione nóżki, linie oparcia oraz poręcze są elementem wyznaczającym styl, o którym mowa. Barwy dominujące wśród mebli w stylu baroku są zgodne z pierwowzorem. Czarne, białe, purpurowe i złote sprzęty użytkowe są najłatwiej dostępne. Projektanci nie ulegli konwencji całkowicie i pozwolili sobie na odrobinę fantazji w doborze wzorów tapicerki. Niektóre nie mają nic wspólnego z barokowym wzornictwem, a mimo to prezentują się świetnie. Mowa o nadrukach w stylu pop – art oraz innych nowoczesnych deseniach. Barokowe siedziska są bardzo komfortowe. Designerskie fotele są dostępne z obiciami wykonanymi ze skóry lub aksamitu. Konstrukcje tworzone z dobrej jakości drewna są starannie wykończone.

Aby barokowe sofy i fotele prezentowały się dobrze, warto wybrać stolik reprezentujący ów styl. Mają stosunkowo prosty kształt, choć nóżki cechuje nieregularna forma. Są wykonywane z dobrej jakości drewna, czasem metalowe czy obecnie tez bardzo modne akrylowe, podobnie zresztą jak fotele. Warto wybrać egzemplarze w białym kolorze, ponieważ jest uniwersalny i nadaje wnętrzom pogodny charakter. Nie powinno zabraknąć dodatków w postaci lamp lub innych dekoracji. Poleca się bogato zdobione lampy w stylu baroku. Przypominają eksponaty z muzeum sztuki użytkowej. Najlepiej prezentują się w salonie i jadalni. Są wykonywane z akrylowych i starannie oszlifowanych kryształów. Oprócz żyrandoli w tradycyjnej formie, są dostępne egzemplarze z kloszem. Jeśli chodzi o lampy design nie jest skupiony jedynie wokół pałacowego stylu. Lampki nocne są syntezą tradycyjnej i nowoczesnej formy.

designerskie lustra w stylu glamourWe wnętrzu barokowym nie może zabraknąć designerskich luster. Zwierciadła są dostępne w złotym, białym lub srebrnym kolorze, a ich główną cechą jest rama bogato zdobiona ornamentami. Powinny być dobrane do lampy. Wówczas z pewnością będą się świetnie prezentowały. Lustra optycznie powiększają wnętrze i są jednym z głównych elementów barokowego wnętrza. Są świetną propozycją do sypialni, salonu, przedpokoju lub łazienki.

Wnętrze urządzone w stylu glamour ma elegancki charakter, jeżeli wybrano tradycyjne formy i wzory. Meble będące syntezą stylu nowoczesnego i barokowego prezentują się niezwykle ekstrawagancko.

Zobacz również


Bestsellery 2016

Bestsellery 2016

Podsumowanie 2016 roku! Tym razem przedstawiamy produkty, które uznaliście za najciekawsze.  Dzięki waszym wyborm możemy jeszcze celniej dobierać dla Was ofertę.  Rok 2016 to zdecydowanie rok stylu skandynawskiego, jedank chcemy by nasza oferta trafiała do wszystkich zatem znajdziecie u nas nie tylko meble w stylu skandynawkim, ale praktycznie w każdym innym.  Proponujemy Wam łączenie styli. […]

read more
Bajkowa aranżacja na święta

Bajkowa aranżacja na święta

Świąteczna stylizacja jak z katalogu w Twoim domu? Jak najbardziej! Chcieć to móc!

read more

0 comments

Leave a reply

 

Strony