Aranżacja glamour – designerskie lampy

  /   bymaria  / Categories :  Designerskie Lampy do Salonu, Modne dodatki aranżacji wnętrz, Nowoczesne Lampy Design, Wnętrze z charakterem

Zapisz się na nasz newsletter


Lampy w stylu glamour

są bardzo ozdobne, pełne przepychu i bijące blaskiem. W ostatnim czasie wspomniana tendencja zyskała bardzo dużą popularność. Charakteryzuje się barokowymi elementami połączonymi z nowoczesną formą. Aranżowanie wnętrz w stylu glamour jest swego rodzaju zabawą. Bardzo dużą rolę pełnią stylizowane elementy. Meble mające charakter antyków powinny być pomalowane na żywe kolory. Fotele i kanapy mogą mieć obicie pop – art bądź łączyć się z nowoczesnym designem. Stoliki w stylu ludwików są ozdabiane chromowanymi nóżkami lub blatami ze szkła czy też sztucznego tworzywa. Lampy z kolei mogą przybierać nowoczesne formy, albo być stylizowane na styl barokowy.
Połyskujące elementy pomalowane na złoty lub srebrny kolor oraz ozdobione kryształkami są bardzo istotne we wnętrzu glamour. Powinny współgrać pod względem kolorystycznym z błyszczącymi tkaninami. Pod względem kolorystyki dominują wyraziste, odważne i nasycone purpury, róże i fiolety. Niemniej jednak lampy i inne elementy wnętrz w tym kolorze niezbyt dobrze prezentują się w mniej przestronnych wnętrzach. Alternatywą są klasyczne barwy czerni i bieli oraz szarości i beże.
Designerskie lampy w stylu glamour mogą być punktem wyjścia aranżacji i najważniejszym elementem wnętrza, albo jedynie dopełnieniem całości, w zależności od tego jaką mają formę. Wyraziste barwy, połysk i barokowe formy połączone z nowoczesnością to nie jedyne cechy stylu glamour. Duże i odważne wzory bardzo dobrze wyglądają na tapecie. Aby zapobiec stworzeniu atmosfery chaosu i przytłaczającego wnętrza, można wytapetować tylko jedną ścianę. Wzory występują nie tylko w postaci tapet, ale także lamp.
Urządzając wnętrze w stylu glamour pamiętaj o kontraście. Podstawowe zestawienie przeciwieństw to połączenie elementów tradycyjnego baroku z nowoczesnym designem.

Kryształowe lampy połączone z minimalistycznym meblem to sprawdzony sposób na osiągnięcie pożądanego efektu glamour. Luksusowe dodatki to kolejny ważny akcent opisywanej tendencji. Lampy sprawdzają się w tej roli doskonale. Do wyboru są zarówno lampy stojące, jak i sufitowe, ozdobne żyrandole i połyskujące proste lampy. Odpowiednie oświetlenie pomieszczeń jest bardzo istotne. Nie tylko w mieszkaniu urządzonym w stylu glamour. Światło jest źródłem pozytywnej energii, która wprowadza przytulną, domową atmosferę.

http://www.liv-art.pl/26-lampy

 

 

Zobacz również


Nowoczesne stoliki

Nowoczesne stoliki

Co ogranicza współczesnych projektantów sztuki użytkowej? Nic! Chyba nie ma takiej rzeczy, z której nie stworzyliby czegoś pożytecznego czy po prostu cieszącego oko zwykłego laika, czy prawdziwego… konesera sztuki.

read more
Elegancja w nowym/dawnym stylu – zegary TIME

Elegancja w nowym/dawnym stylu – zegary TIME

Nadaj wnętrzu styl i nieco elegancji.  Jak? W bardzo prosty sposób. Czasem zwykłe dodatki jak zegar, lampa czy odpowiednie zasłony potrafią „zbudować” całe wnętrze.

read more

0 comments

Leave a reply

 

Strony